Domy parterowe. Na co zwrócić uwagę?

Dom to ludzie, a nie ściany. Oczywiście trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem. Jednak podczas planowania naszego miejsca na ziemi warto od samego początku zadbać o komfort domowników. Marzysz o pięknym parterowym domu wtopionym w piękny krajobraz, z ogródkiem na wyciągnięcie ręki? Zapewne tak, kto by nie chciał posiadać takiego małego cudu. Zastanawiasz się, na co zwrócić uwagę przy planowaniu i budowie domu parterowego? Mamy dla Ciebie kilka rad.

Czytaj więcej

Projekty domów parterowych. Odpowiednie na przyszłe lata?

Rozważasz budowę domu parterowego? Zastanawiasz się, czy jest on przyszłościowy? Poniżej zebraliśmy garść pomocnych informacji.

W Polsce budowa takiego rodzaju domu nie jest bardzo popularna, ale w ostatnich latach zyskuje coraz większe zainteresowanie. Za taki stan rzeczy odpowiada kilka czynników, a najważniejszy to dużo małych działek budowlanych uniemożliwiających taką zabudowę.

Czytaj więcej

Projekty domów parterowych, podstawowe informacje.

Wybór projektu domu zawsze nacechowany jest licznymi dylematami. Jednymi z podstawowych jest powierzchnia i liczba kondygnacji. Do niedawna decydując się na dom, Polacy kierowali się względami pokoleniowym. Wciąż jednorodzinny, ale za to wielopokoleniowy i na wiele lat. Efekt – decydowaliśmy się na projekty o dużym metrażu i dwóch, a nawet trzech kondygnacjach. Czasy się zmieniły, świat przyśpieszył, nasza mobilność wzrosła a więc popyt na takie projekty zmniejszył się. Znacznie częściej wybierane są projekty domów parterowych, mniejszych domów, które są nie tylko komfortowe, ale również nie drogie w realizacji, oraz w utrzymaniu.

Czytaj więcej