Rodzaje i ceny betonowych kostek brukowych

Kostka brukowa coraz powszechniej stosowana jest na prywatnych posesjach do wykładania ścieżek w ogródku czy prowadzących od bramy do wejścia do domu. Można ją wykładać także większe powierzchnie np. podjazdy czy place przed domem. Znajduje ona zastosowanie również przy tworzeniu przestrzeni publicznej – służy do wykładania ścieżek w parkach czy miejskich deptaków. Jednak czy każdy rodzaj kostki brukowej sprawdzi się tak samo w każdej sytuacji? Jakie są rodzaje kostek brukowych betonowych? Czym się wyróżniają i jakie są ich ceny?

Czytaj więcej

Dom dla dużej rodziny

Budowa domu to zawsze ogromne przedsięwzięcie. Szczególnie trudnym zadaniem jest wybudowanie domu dla dużej rodziny. Najważniejsze jest w tym przypadku wybranie projektu, który zapewni wszystkim domownikom komfort, a także pozwoli na stworzenie swojego miejsca, które będzie służyło im za azyl umożliwiający wyciszenie się i efektywny wypoczynek. Ale czy dom dla dużej rodziny zawsze musi mieć duże gabaryty? Co, jeśli działka, na jakiej ma być postawiony, jest niewielka? Czym dokładnie kierować się wybierając dom dla dużej rodziny?

Czytaj więcej

Projekty domów parterowych. Odpowiednie na przyszłe lata?

Rozważasz budowę domu parterowego? Zastanawiasz się, czy jest on przyszłościowy? Poniżej zebraliśmy garść pomocnych informacji.

W Polsce budowa takiego rodzaju domu nie jest bardzo popularna, ale w ostatnich latach zyskuje coraz większe zainteresowanie. Za taki stan rzeczy odpowiada kilka czynników, a najważniejszy to dużo małych działek budowlanych uniemożliwiających taką zabudowę.

Czytaj więcej

Ekolit koszt budowy domu

Domy budowane z ekolitu, czyli specjalnie przygotowywanego i kształtowanego w bloczki styropianu to dalej nowość na polskim rynku budowlanym traktowana przez inwestorów bardziej jako ciekawostka niż stały trend. Jednak jak się okazuje, to rozwiązanie budzi coraz większe zainteresowanie wśród osób, które chcą budować domy przyjazne środowisku oraz energooszczędne. Ale czy budowa domu ze styropianu to dobry pomysł? Z jakimi kosztami należy się liczyć, jeśli chce się zbudować dom ze styropianu?

Czytaj więcej

Domy z drewna całoroczne. Czy zima im straszna?

Całoroczne domy z drewna większości z nas kojarzą się z krajami skandynawskimi albo z sezonem wiosenno-letnim i domkami wypoczynkowymi. Jednak w Polsce w ostatnich latach całoroczne domy z drewna cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Mają one wiele zalet: począwszy od dbałości o środowisko naturalne, a skończywszy na tańszej budowie w porównaniu z domami murowanymi. Warto pamiętać, że wymagają one specjalnej pielęgnacji.

Czytaj więcej